Slovo, obraz, realita

Slová realitu nepopisujú, slová realitu tvoria. To, ako vnímame okolitý svet, je produktom našich alebo cudzích myšlienok, navonok prejavených ako slová.

Všetky články rubriky

 • Zo seriálu

  Príbeh o covide, o sviečkovej a o ľuďoch, ktorý sa skutočne odohral. Bol v TV taký seriál. Verte neverte. Toto je možno jedna z jeho častí. A ja doteraz verím a dúfam, že to, čo teraz opisujem, nebolo nejaké oneskorené nakrúcanie ďalšieho pokračovania toho TV seriálu, ktorého som bol nechcenou súčasťou. Píše sa rok 2021. […]

 • Prečo kresťanské národy, a najmä ruský, sa dnes nachádzajú v žalostnom stave

  Tak, ako podstata Kristovho učenia (tak, ako všetko skutočne veľké) je jednoduchá, jasná, všetkým dostupná a možno ju vyjadriť stručne: človek je Božím synom, — tak podstata Pavlovho učenia je umelá, temná a absolútne nepochopiteľná pre každého človeka, ktorý nie je zhypnotizovaný. S komentárom VP ZSSR.

 • Kľúč ku slobode

  Vzhľadom na bezbrehú korupciu tých, ktorí sú pri moci, očividné lži, prerozdeľovanie do vreciek už bohatých prostredníctvom štátu, stupňujúce sa diktátorské pomery, ktoré nám berú čoraz viac práv a ženú nás čoraz hlbšie do závislosti a teraz do hospodárskeho kolapsu historických rozmerov, sa šíri pochopiteľná nespokojnosť. Čoraz viac ľudí je nespokojných s politikou vládnucich predstaviteľov, vychádza do ulíc a oprávnene požaduje rôzne odstúpenia a trestné stíhanie zodpovedných osôb. Prevláda presvedčenie, že ak budú zodpovední ľudia odvolaní z funkcií a nahradení inými, všetko sa zlepší. Stačí, aby boli pri moci “správni ľudia”.

 • O slobode a voľnosti

  V súčasnosti sa veľmi často používa slovo sloboda , pričom si málokto uvedomuje jeho pôvod, istinno-obrazový význam, dôvod a pôvod jeho vzniku. Sloboda je z ruského Свобода . Toto slovo vzniklo ako akronym ( podobne ako akronym Benelux ), ktorý použili prepisovači slovanských svätých kníh v dávnej , Predkresťanskej minulosti . Aby nemuseli stále vypisovať […]

 • Ultimatívna revolúcia

  Aldus Huxley, vedec a filozof, autor dystopického románu “Krásny nový svet” hovorí o technológiach kontroly ľudskej mysle v histórii a o jej perspektívach. Podľa Wikipédie bol Huxley opakovane označovaný za polymatika a je považovaný za jedného z najvýznamnejších intelektuálov svojej doby. V 50. rokoch skúšal LSD a stal sa poradcom Timothyho Learyho a Richarda Alperta pri ich výskumnej práci s psychodelickými drogami na Harvarde začiatkom 60. rokov. Svojim predikčným programovaním sa výrazne podieľal na podobe dnešnej agendy nového postkapitalistického sveta.